Zegarek typu pilot – Glycine Airman

Airman to jedna z najbardziej oryginalnych kolekcji marki Glycine. Inspirowane lotnictwem zegarki, pokochały rzesze fanów na całym świecie. Czym jeszcze charakteryzują się te czasomierze i co czyni je tak wyjątkowymi?

Ogromny sukces zegarków Glycine

Glycine to marka z ponad 100-letnią zegarmistrzowską tradycją. Dbałość o każdy szczegół wykonania oraz zamiłowanie do detali przyniosło szwajcarskiej firmie międzynarodowy sukces. Brand od samego początku istnienia – 1914 roku, cieszy się ogromnym powodzeniem wśród kobiet oraz mężczyzn. Inspirowane lotnictwem zegarki nosili przedstawiciele najwyższej władzy państwowej wielu krajów, a także przywódcy militarni. Marka przez lata utrzymuje swoją wysoką pozycję na rynku. Szeroki wybór kolekcji sprawia, że każdy znajdzie tutaj model dla siebie. Jednymi z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej kupowanych zegarków pozostają modele z serii Airman.

Klasyczne zegarki Airman, czym się charakteryzują?

Seria zegarków Glycine Airman jest jedną z najbogatszych kolekcji szwajcarskiej marki. Zdaniem wielu koncepcja stworzenia tych czasomierzy urodziła się w głowach twórców marki na pokładzie samolotu DC4 lecącego z Bangkoku w Tajlandii do Kalkuty w Indiach. W procesie projektowania brali udział piloci samolotu, czyli idealna grupa docelowa dla Glycine. W rezultacie udało się stworzyć produkt ponadczasowy i funkcjonalny. Koperty modeli przyjmują szerokość 36 mm, 38 mm i 42 mm oraz 46 mm. Tak duży wybór stwarza możliwość dobrania idealnie dopasowanego do nadgarstka czasomierza. Zawieszone na skórzanych paskach lub klasycznych bransoletach modele są wygodne w codziennym użytkowaniu.

Co przeważa w pozytywnej ocenie zegarków Glycine?

Zegarki Glycine Airman wyróżniają się zarówno dobrym wyglądem, jak i funkcjonalnością. Warto zwrócić uwagę na wysokie parametry wodoszczelności – z wieloma modelami na nadgarstku możemy pływać, a także nurkować. Jak prezentuje się sama tarcza? Tradycyjnie, podstawowe wskazanie w modelu GMT odczytujemy w trybie 12 godzinnym za pomocą głównych wskazówek i standardowej podziałki. Pomiędzy nimi zamieszczone są kreseczki symbolizujące godziny nieparzyste. Odczyt następuje za pomocą ażurowej wskazówki GMT.

Zegarki wyposażono w znane, sprawdzone i cenione mechanizmy automatyczne GL 293. Wahnik ma naniesione dekoracyjne pasy genewskie, wygrawerowaną nazwę firmy oraz symbol samolotu.

Glycine stara się, co jakiś czas odświeżać swoją kolekcję zegarków. Na szczęście projektanci potrafią połączyć tradycję z nowoczesnością, by utrzymać czasomierze w oryginalnym tonie. Życzymy powodzenia, by kolejne aktualizacje marki Glycine były tak samo udane, jak te prezentowane do tej pory. A jeśli chcesz się przyjrzeć tym zegarkom, zajrzyj tutaj: https://www.zegarek.net/zegarki/glycine/airman.html

Dodaj komentarz