Kultowy zegarek Orient w odświeżonej wersji!

Tradycja i doświadczenie w zegarkach Orient!

Zegarek Orient z wiecznym kalendarzem to „klasyka” w branży zegarmistrzowskiej. Polacy pamiętający czasy PRL z pewnością kojarzą popularne „patelnie”, na które trzeba było wydać równowartość trzech wypłat. Dla wszystkich miłośników zegarków mamy dobrą wiadomość – cesarskie Orienty wracają w nowej odświeżonej wersji!

 

     

 

Może kilka najważniejszych informacji dla niewtajemniczonych. Zegarki Orient produkuje japońska firma Orient Watch. Czasomierze pojawiły się w Polsce w latach 60. Szybko zyskały prestiż i popularność, a ich wyróżnikiem był unikatowy wieczny kalendarz, który praktycznie nie pojawiał się w innych markach. Japońskie zegarki umożliwiały sprawdzenie każdej daty: aktualnej, z przeszłości i przyszłości. Nie bez znaczenia był też charakterystyczny design Orientów – złote indeksy z kropkami lumy, wskazówki pokryte świecącą warstwą, no i oczywiście duże gabaryty (stąd nazwa „patelnia”). Równowartość ówczesnych Orientów cesarskich wynosiła trzy średnie wypłaty, stąd były synonimem prestiżu i luksusu, a posiadanie ich wyznaczało w pewien sposób status społeczny. Warto dodać, że często były one kupowane przez Polaków za granicą, gdzie z wiadomych względów poziom życia był wyższy, a kupno Orienta nie oznaczało konieczności pozbycia się wszystkich oszczędności.

Czas na zmiany!

zegarki-orient-cesarskiJapońska firma świadoma popularności swoich cesarskich produktów, ale i tego, że trzeba się dostosować do zmian zachodzących na świecie, postanowiła odświeżyć kultowe zegarki. Wystarczy porównać wygląd starego Orienta z nowymi modelami, by od razu zauważyć różnice: inna czcionka, kolorystyka, bardziej przemyślane rozmieszczenie wszystkich elementów, których jak zwykle w przypadku „patelni” jest całe mnóstwo – cyfry kalendarza, logo, napis Multi Year, indeksy. To co najbardziej rzuca się w oczy to nowoczesny, nieco „komputerowy” wygląd. Na szczęście orienty zachowały swoją tożsamość i od razu rozpoznamy, że to słynne „patelnie”, tyle że w bardziej nowoczesnej wersji.

Orient FER2L003B0 to propozycja dla panów, którym podoba się wielokolorowa mieszanka. Na czarnej tarczy dominują białe elementy, ale znajdziemy też kolor pomarańczowy, żółty, zielony, fioletowy, czerwony czy niebieski. Zegarek Orient FER2L002B0 to z kolei czasomierz utrzymany w biało-żółtej kolorystyce. Natomiast przy projektowaniu Orient’a FER2L004W0 postawiono na biało- czarny design. Zegarki tradycyjnie wyróżnia stalowa, srebrna bransoleta oraz okrągła koperta wykonana z tego samego materiału. O tym, że jest to zegarek dla mężczyzn wskazują jego gabaryty.

Podobnie jak w przypadku starszych modeli, w nowych Orientach wykorzystano mechanizm automatyczny. Japoński zegarek nie potrzebuje więc baterii ani cyklicznego nakręcania, bowiem sprężynę wprawiająca w ruch wskazówki uruchamia balans dłoni.

Zegarki z nowej serii mają zakręcany dekielek, co dodatkowo zwiększa ich szczelność. Wodoodporność na poziomie 50m chroni czasomierz przed niepożądanym kontaktem z wodą czy zachlapaniami, na przykład podczas golenia czy mycia samochodu. Nie mozna jednak w nim pływać ani nurkować. Do takich zadań mamy za to zegarki Casio czy Seiko.

Powrót do przeszłości w nowoczesnym wydaniu!

Nowości Orient powinny znaleźć w naszym kraju wielu zwolenników. Dla osób dorastających w czasach PRL to sentymentalny powrót do przeszłości (zwłaszcza że zegarek ma wieczny kalendarz). Warto więc sprezentować go dziadkowi, tacie czy wujkowi. Nowoczesny wygląd i funkcja wiecznego kalendarza sprawia jednak, że Orient powinien spodobać się także młodszym mężczyznom, zwłaszcza że to zegarek z tradycjami, ale i świetnym młodzieżowym look’iem. Niezwykłe nowości Orient dostępne już na: zegarek.net. 

 

Jedna myśl na temat “Kultowy zegarek Orient w odświeżonej wersji!

Dodaj komentarz