Zegarki Bering – tworzone przez naturę

„Mniej, znaczy więcej” – głosił holenderski architekt Ludwig van der Rohe. Twórca minimalizmu był przekonany, że każda forma powinna wynikać z natury oraz być z nią związana. Te postulaty z całą pewnością spełniają zegarki marki Bering. Prostota i elegancja modeli wynika z inspiracji skandynawskim krajobrazem.

Bering – zegarki inspirowane Arktyką

Surowy pejzaż zachwyca rozciągającymi się na wiele kilometrów śnieżnobiałymi klifami. Bijący od nich spokój zachwycił Rene Kaerkovie, przemierzającego w 2008 roku nordyckie krainy. Podróżnik zafascynowany Arktyką postanowił zamknąć tamtejszą scenerię w zegarkach. Jak wielokrotnie mówił twórca oryginalnej, minimalistycznej zegarkowej marki Bering – zależy mu na tworzeniu czasomierzy, których wygląd sprawia radość użytkownikowi.

Nazwa marki dedykowana została Vitusowi Beringowi. Duński żeglarz, podróżując do Imperium Rosyjskiego, odkrył cieśninę między Azją a Ameryką Północną. Ten malowniczy obszar zwany “lodową kurtyną”, dostrzeżemy w kolejnych kolekcjach zegarków.

Zegarki malowane arktycznym słońcem

Fascynacja skandynawskim krajobrazem zostaje odzwierciedlona w samym kształcie modeli. Okrągłe koperty i jednolite tarcze przywodzą na myśl zlodowaciałą przestrzeń. Największym ozdobnikiem okazuje się tutaj prostota i przejrzystość. W zegarkach Bering tarcze pozostają najczęściej jednolite bez cyfr, niekiedy pojawiają się stylowe proste indeksy.

Kolorystyka zegarków odzwierciedla całą gamę odcieni składających się na skandynawski pejzaż. Zobaczymy tutaj nawiązania do niezwykłego spektaklu barw, jakie ma miejsce podczas zorzy polarnej. W serii modeli Bering Classic dominuje biel, niebieski i szary. Ciekawymi modelami są również delikatne, pełne gracji zegarki Bering Ceramic, które są uzupełnione o chłodne palety kolorów nawiązujących do arktycznych lodowców oraz otaczających je wody.

Bering Classic budzi z kolei skojarzenia z niebem, zmieniającym swoje kolory w zależności od pory dnia. Bordowe lub szmaragdowe tarcze modeli przywołują obrazy zachodzącego słońca. Rozmieszczone na czarnej tarczy zegarka kryształki Swarovskiego przypominają rozgwieżdżony nocą horyzont.

Niezawodna prostota zegarków Bering

Zegarki Bering tworzone są z dbałością o najmniejszy detal. Modele cechuje unikalne wzornictwo oraz wysoka jakość użytych materiałów. Wśród nich znajdziemy stal szlachetną, czy ceramikę. Tarcza została przykryta szafirowym szkiełkiem odznaczającym się niezwykłą wytrzymałością i odpornością na zarysowania.

Design dopełnia skórzany pasek lub bransoleta typu mesh. Oba mocowania idealnie dostosowują się do nadgarstka, gwarantując wygodę użytkowania. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy wygodnie zmienić pasek na bransoletę i odwrotnie. Wystarczy jednym ruchem odpiąć od ucha mocowanie, by móc założyć nowe. Dzięki tym rozwiązaniom w mgnieniu oka dopasujemy wygląd czasomierza do naszej stylizacji.

Zegarki Bering – piękno dostępne dla każdego

Duńskie zegarki zachwycają swoim unikalnym designem. Jednolite, przejrzyste tarcze dedykowane są mężczyznom i kobietom ceniącym sobie prostotę w eleganckiej oprawie. Minimalistyczne wzornictwo modeli wpisuje się w ponadczasową klasykę. Dzięki temu możemy być pewni, że zawsze będziemy wyglądać stylowo. Modele sprawdzą się jednakowo, jako dodatek w strojach służbowych oraz podczas wieczornych wyjść.

Dużą przyjemność sprawia oglądanie gry świateł na tarczy, przywołującą na myśl zorzę polarną. Ten niezwykły efekt został uzyskany poprzez zastosowanie szlifu słonecznego. Refleksy światła rozchodzą się równomiernie po tarczy, stanowiąc główną dekorację zegarków Bering.

Ekologia i nowoczesność

Połączenie troski o środowisko z nowoczesnymi technologiami daje wyraz w serii Bering Solar. W modelach zastosowano mechanizm solarny, cechujący się precyzją działania oraz komfortem w użytkowaniu. Zegarki posiadają rozmieszczone na tarczy panele słoneczne, przetwarzających światło na energię. Nowoczesny mechanizm umożliwia ładowanie baterii światłem naturalnym lub sztucznym. Od teraz możemy być pewni, że nasz model zawsze będzie prawidłowo działał.

Bering i kampanie charytatywne

Bering jest zaangażowany w inicjatywy na rzecz ochrony środowiska. W trosce o naturę powstała limitowana edycja zegarków Bering Charity. Kolekcja wspiera niedźwiedzie polarne, które na co dzień odczuwają konsekwencje zmian klimatycznych.

Na dekielku każdego modelu wygrawerowano wizerunek niedźwiedzia, a część dochodów ze sprzedaży postanowiono przekazać organizacji Polar Bears International.

Duński brand wspiera także inne działania charytatywne. Co roku marka przekazuje spore fundusze na kampanie poświęcone walce z rakiem piersi.

Dodaj komentarz