Festina Skeleton – nowy wymiar zegarków

Festina Skeleton to zegarki, które skupiają uwagę wielu osób. Nic dziwnego – oryginalna, szkieletowana tarcza czasomierza umożliwiająca obserwację jego mechanizmu robi niemałe wrażenie. W poniższym artykule przedstawimy kulisy popularności zegarków typu skeleton.

Odsłonięty mechanizm 

Wyrafinowane rzemiosło zegarków typu skeleton

Cechą charakterystyczną zegarków Festina Skeleton jest mechanizm widoczny na tarczy zegarka. Stworzenie otwartej tarczy w czasomierzach, zwanych również ażurowymi i zachowanie przy tym czytelności jest nie lada sztuką. Wyróżniamy różne rodzaje skeletonów: z dodatkowymi kolorowymi lub orientalnymi zdobieniami czy z przezroczystymi deklami. Mistrzowie zegarmistrzostwa proponują również modele, w których części mechanizmu pełnią funkcję znaczników godzin. Bez wątpienia, zegarki typu skeleton wyróżniają się niebanalnym wyglądem.

Zegarki skeleton w ofercie marki Festina 

Zegarki skeleton w ofercie marki Festina 

Szwajcarska marka Festina ma w swojej ofercie czasomierze o nietypowym designie, który zachwyci wielu fanów oryginalnych rozwiązań. Zegarki Festina utrzymane są w ciemnej lub jasnej kolorystyce i przeznaczone są dla mężczyzn  ceniących niecodzienny design, funkcjonalność  i doskonałą jakość wykonania. 

Klasycznie i funkcjonalnie –  Festina Automatic Skeleton SET  

Seria Festina Automatic Skeleton SET jest połączeniem dwóch istotnych cech zegarków: funkcjonalności i elegancji. Zegarki dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych tarczy: czarnym, srebrnym, białym i granatowym. Każdy wariant został zawieszony na eleganckiej, srebrnej bransolecie, która może zostać wymieniona na brązowy pasek, dołączony do zestawu.

Funkcjonalna elegancja w Festina Automatic Skeleton SET

W zegarkach z kolekcji Festina Automatic Skeleton SET zastosowano szkło szafirowe zapewniające ochronę przed rysami. Ponadczasowa okrągła koperta zmienia się w teksturowaną tarczę z prostokątnymi indeksami. Pod nimi znajduje się niewielkie wycięcie tarczy, przez które możemy obserwować pracę mechanizmu zegarka. Dodatkowym atutem jest elegancki kamień ozdabiający odsłonięty mechanizm.

Festina Classic Automatic Skeleton

Oryginalne rozwiązanie w zegarek Festina Classic Automatic Skeleton

Seria Festina Classic Automatic Skeleton charakteryzuje się przezroczystą tarczą, w której mechanizm wypełnia cały środek. Indeksy godzinowe są elementem łączącym kopertę i obwolutę okrążającą mechanizm. Dzięki takiemu układowi, zegarek robi jeszcze większe wrażenie. Modele zawieszone na bransolecie typu mesh dostępne są w dwóch kolorach – czarnym i srebrnym. Zegarek z kolekcji Festina Classic Automatic Skeleton jest świetnym dodatkiem do biznesowych stylizacji.

Kolekcja Festina Automatic Skeleton Sapphire dla kobiet 

Seria Festina Automatic Skeleton Sapphire została zaprojektowana dla kobiet lubiących klasykę i oryginalny design. Mechanizm zegarka widoczny jest przez wycięcie w niewielkiej tarczy. Indeksy godzinowe zostały umieszczone na jasnej obwolucie na środku tarczy, dzięki czemu odczytywanie godziny jest bardzo wygodne. Koperta została umieszczona na delikatnej bransolecie o plecionkowej fakturze. Zegarki z serii dla kobiet dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych – srebrnej oraz różowego złota. Nie mamy wątpliwości, że zegarki z kolekcji Festina Automatic Skeleton Sapphire doskonale uzupełnią codzienną stylizację oraz będą wyrafinowanym dodatkiem podczas formalnych wystąpień.

Dodaj komentarz