Najlepsze zegarki dla sportowców!

Lato tuż, tuż…

Do najlepszej i najbardziej lubianej pory roku już coraz bliżej.  Kobiety z wysiłkiem walczą o jak najlepszą formę, lecz i mężczyźni im w tej kwestii dorównują. Każdy chce wyglądać jak najlepiej, ale przede wszystkim dobrze się czuć. Nie od dziś bowiem wiadomo, że dobry trening działa pozytywnie nie tylko na nasze ciało, ale również na samopoczucie. Jednak, aby dojść do wymarzonej formy najpierw trzeba się sporo napracować i włożyć w to wiele wysiłku. Najczęściej staramy wybierać się aktywności, które sprawiają nam przyjemność, ale każdy czasami cierpi na brak motywacji. Właśnie dlatego powstało wiele tzw. wspomagaczy i wcale nie mówimy tutaj o odżywkach, suplementach czy innych środkach. Na pomoc motywacji przychodzą stworzone specjalne zegarki dla sportowców!  Jednak jak wybrać ten najbardziej odpowiedni, który będzie dostosowany do naszej aktywności? W tym artykule przychodzimy z pomocą i przedstawiamy najlepsze zegarki sportowe!

                   

Zegarki do biegania!

Wśród zegarków do biegania prym wiodą zegarki Timex z kolekcji Ironman i Marathon. Są one tak konstruowane, aby bieganie z nimi było wygodne i efektywne. Zegarki męskie i damskie w tej kolekcji wykonane są z lekkiego i miękkiego tworzywa sztucznego, które zapewnia wygodę użytkowania oraz dłuższą żywotność paska. Ta seria zegarków dzieli się na modele wskazówkowe i elektroniczne. Jedne i drugie mają wysoką wodoszczelność, dzięki czemu można używać ich nawet podczas joggingu w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

                        

Dodatkowe funkcje, które można znaleźć w zegarkach z serii Marathon to między innymi datownik, alarm, podświetlenie oraz bardziej sportowe funkcje jak stoper i timer, a niektóre modele wyposażone są w GPS, który umożliwia sprawdzanie przebiegniętej trasy. Dla biegających kobiet doskonałymi zegarkami będą Baby-G Step Tracker! Są to stworzone specjalnie do tego celu zegarki, które zachwycają nie tylko swoją rozbudowaną funkcjonalnością, ale również bardzo kobiecym designem.

 

                   

Zegarki Outdoorowe!

Sporty outdoorowe są coraz bardziej popularne i w Polsce. Zamiast nosić ze sobą smartphone z aplikacjami do treningów, odbiornik GPS – żeby nie zgubić się w terenie czy też stoper do precyzyjnych pomiarów można mieć wszystko w jednym… zegarku. Jeśli chodzi o najlepsze zegarki, które będą optymalne do noszenia podczas treningu outdoorowego warto wybrać zegarek marki Suunto. Zwłaszcza modele z kolekcji Ambit wyposażone są w wiele funkcji, które pomogą w treningu lub w czasie wyprawy. Podstawą wyposażenia zegarka outdoorowego marki Suunto są funkcje takie jak: stoper, pomiar dystansu, termometr, barometr, wysokościomierz, kompas lub GPS. Niektóre modele oferują też funkcję pomiaru prędkości i odległości.

                      

  Zegarki G-Shock!

Zegarki Casio z serii G-Shock uznawane są za sportowe. Faktycznie według producenta powinny pomagać w uprawianiu sportu, jednak najczęściej noszone są na co dzień jako dodatek do każdego rodzaju stroju od sportowego po garnitur. Jednak zegarki z tej serii wyposażone są tak, aby przede wszystkim sprawdzić się u osób, które stawiają na uprawianie sportu. Każdy model wyposażony jest w system antywstrząsowy, wodoszczelność na poziomie 200 m, datownik, stoper, podświetlenie i alarm. Niektóre wyposażone zostały w panel słoneczny, waveceptor, termometr, barometr, wysokościomierz czy kompas.

           

Dodaj komentarz